Tag: rippowanie

Exact Audio Copy i MidiMeow

31Exact Audio Copy jest bardzo przydatny głównie wtedy gdy mamy płytę typu Audio CD, ale bez informacji na temat ścieżek, ani wykonawcy. Jest to bowiem jeden z niewielu konwerterów posiadający pełną obsługę internetowej bazy CDDB – zbioru informacji na temat muzyki, dzięki którym automatycznie podczas kopiowania plików na dysk będą pobierane tagi tak aby na naszym twardzielu zagościły już pliki wyposażone w pełną gamę najważniejszych informacji (artystę, nazwę piosenki, album, rok wydania, gatunek). Dodatkowo jest to jedyny program, który automatycznie poprawia błędy zawarte w plikach utworzone na skutek uszkodzeń mechanicznych płyty. Potrafi on również sprawić (tzw. programowe wykrywanie nośników wymiennych) że nawet bardzo porysowane płyty CD (Audio CD) zostaną wykryte przez nas czytnik i otrzymamy możliwość zgrania z nich muzyki. Ponadto posiada funkcję poprawy jakości naszych plików – wyrównanie poziomu głośności każdego pliku z osobna czy redukcję szumów. Jak zatem widzicie opcji jest sporo, a każda z nich działa poprawnie. Jest to również jeden z niewielu programów, który mimo dobrej jakości pozostaje w sieci z licencją Freeware.

MidiMeow jest jedynym, w pełni działającym programem, który potrafi skonwertować plik w formacie MIDI na zwykły plik audio w formacie MP3, WMV czy OGG. Jest to bardzo przydatne wtedy kiedy chcemy się pozbyć charakterystycznego, polifonicznego wydźwięku. Aplikacja ta bowiem zamienia takie dźwięki w bardziej symfoniczne dzięki czemu mamy wrażenie jakby zwykły dźwięk, utworzony na syntezatorze zamienił się w najnormalniejszą muzykę graną przez profesjonalną orkiestrę. MidiMeow koryguje wszelkie niedoróbki tak aby plik wyjściowy posiadał jak najlepszą jakość. Jest on bardzo prosty w obsłudze i jedyne co musimy zrobić to wybrać plik źródłowy i ścieżkę gdzie ma być zapisany plik docelowy. Bardzo ważnym jest jednak, że program do konwersji wykorzystuje układ naszej karty dźwiękowej. To od niej jest tak naprawdę zależne jaki dźwięk otrzymamy po zamianie na MP3, OGG czy WMV zatem im lepsza karta tym lepszy dźwięk. Trzeba się zatem przygotować na to, że skonwertowany u nas plik może brzmieć zdecydowanie inaczej niż ten sam plik skonwertowany np. u kolegi. Tak czy inaczej MidiMeow w dalszym ciągu pozostaje bardzo dobrym – i co najważniejsze – innowacyjnym programem do konwersji plików.

#1 Video Converter i Super DVD Ripper

5#1 Video Converter. Główna zaletą produktu firmy Videotox jest obszerność w doborze obsługiwanych formatów (oczywiście jak na video gdzie tych formatów za dużo nie ma). Program obsługuje standardowe formaty (WMV, MPEG, AVI) jak i te mniej znane i bardziej zaawansowane formaty (ASF), bardzo dobrze radzi sobie również z formatami DVD (.VOB czy .DAT) co już w tym momencie czyni go wyjątkowym, aczkolwiek cechą charakteryzującą go, która ostatecznie zachęci was do kupna programu (program jest płatny, wersja trial do przetestowania) jest niespodziewana szybkość i wydajność podczas konwertowania. #1 Video Converter potrafi konwertować pliki nawet z dwukrotną szybkością w porównaniu do innych aplikacji tego typu co jest wyniki zadowalającym nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Bardzo przydatne są również narzędzia do cięcia i obróbki – mimo tego iż bardzo proste okazują się jednocześnie bardzo przydatne, jako że wygodnym jest przygotowanie swojego filmu tuż przed samą konwersją. W skrócie – #1 Video Converter to bardzo solidny i funkcjonalny program, który nie raz przyda się wielu z was.

Super DVD Ripper. Nieraz zdarza się tak, że nasz ulubiony film na DVD chcemy posiadać na swoim „twardzielu” (dysku twardym) bez konieczności ściągania go – no bo w sumie po co ściągać filmy, który mamy już w swojej kolekcji? Oczywiście można skopiować owy film metodą kopiuj/wklej, ale nie ma to sensu bo dalej pozostanie on w formacie DVDRip podczas gdy my chcemy go mieć np. w AVI. W tym celu używa się tzw. Ripperów czyli programów pozwalający nam na zrippowanie filmu na komputer (tzn. zgranie go z płyty konwertując go w czasie rzeczywistym na wybrany format [AVI, MPEG, WMV])) dzięki czemu nawet film, który posiadamy na DVD będzie można bez problemu odtworzyć jako zwykły plik video na komputerze po jego ówczesnym zrippowaniu. Super DVD Ripper jest jednym z najlepszych programów do rippowania filmów ponieważ jest to program wykorzystywany tylko i wyłącznie w powyższym celu. Nie posiada on opcji konwertowania oraz edycji/obróbki filmów dzięki czemu skupiając się wyłącznie na jednej rzeczy, wykonuje ową prawie, że doskonale, a że płatny? (wersja trial pozwala na 6 uruchomień programu) Cóż… za luksus trzeba płacić.