Tag: video converter

WinAVI Video Converter i AVI ReComp

21Od dawna użytkownicy Internetu wiedzieli, że są ogromne możliwości konwersji przynajmniej jeśli chodzi o pliki Audio. Mało ludzi zdawało sobie jednak sprawę z tego, że podobne możliwości mamy jeśli chodzi o pliki Video. Dzieje się tak z powodu braku wiedzy na tle konwerterów video i braku świadomości, że istnieją takie programy jak WinAVI Video Converter – obsługujący bardzo dużą ilość formatów konwerter, który zapewnia nam konwersję bezstratną. Posiada on również wiele innych funkcji jak możliwość Rippowania płyt DVD, a także zamieniania zwykłego pliku AVI czy MPEG na format DVD (wraz z nagraniem go na płytę). Sama konwersja odbywać się może między wieloma formatami – aplikacja obsługuje między innymi AVI, MPEG-1 / 2 i 4, VCD/SVCD/DVD, a także standardowe formaty jak DviX, XVid, WMV, QuickTime MOV, RM, ASF, a nawet Flash Movie (SWF). Do tego dochodzi bardzo przejrzysty (i przy okazji zaawansowany) interfejs graficzny i otrzymujmy bardzo dobry program do konwersji plików. A że płatny? No cóż, Internet dzieli się na dwie części programów: darmowych, średniej jakości, oraz najlepszych, płatnych. Zdarzają się od tego oczywiście wyjątki, ale bardzo rzadko, ogólnie zasada jest prosta – chcesz dobry program? Zapłać.

Rekompresja, wpierw trzeba wytłumaczyć co to w ogóle znaczy. Rekompresja to ponowne przetworzenie pliku, poprawiające jego jakość, w skład rekompresji dochodzi również możliwość dodania/usunięcia kilku rzeczy, lecz to zależy już od użytkownika i programu jakim operuje. Rekompresja również wchodzi w skład szeroko pojętej konwersji plików. AVI ReComp to program polskiego autorstwa (ponownie napisany przez jednego człowieka) pozwalający na profesjonalną rekompresję naszej domowej kolekcji filmów w formacie AVI. Dodatkowo program podczas rekompresji pozwala na kilka małych poprawek. Możemy „wszczepić” na stałe napisy do filmu, pozbyć się czarnych pasków, które są dosyć denerwujące, kilku zbędnych algorytmów (w tym QPEL), czy też poprawić jakość filmu oraz zmienić jego rozdzielczość. Dodatkowo po rekompresji nasz plik wyjściowy jest w pełni kompatybilny z każdym (nawet najnowszym) odtwarzaczem DVD/MPEG-4. Dodatkowym atutem jest fakt, że aplikacja ta jest w pełni bezpłatna więc każdy powinien spróbować choć raz przeprowadzić rekompresję swego filmu.

#1 Video Converter i Super DVD Ripper

5#1 Video Converter. Główna zaletą produktu firmy Videotox jest obszerność w doborze obsługiwanych formatów (oczywiście jak na video gdzie tych formatów za dużo nie ma). Program obsługuje standardowe formaty (WMV, MPEG, AVI) jak i te mniej znane i bardziej zaawansowane formaty (ASF), bardzo dobrze radzi sobie również z formatami DVD (.VOB czy .DAT) co już w tym momencie czyni go wyjątkowym, aczkolwiek cechą charakteryzującą go, która ostatecznie zachęci was do kupna programu (program jest płatny, wersja trial do przetestowania) jest niespodziewana szybkość i wydajność podczas konwertowania. #1 Video Converter potrafi konwertować pliki nawet z dwukrotną szybkością w porównaniu do innych aplikacji tego typu co jest wyniki zadowalającym nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Bardzo przydatne są również narzędzia do cięcia i obróbki – mimo tego iż bardzo proste okazują się jednocześnie bardzo przydatne, jako że wygodnym jest przygotowanie swojego filmu tuż przed samą konwersją. W skrócie – #1 Video Converter to bardzo solidny i funkcjonalny program, który nie raz przyda się wielu z was.

Super DVD Ripper. Nieraz zdarza się tak, że nasz ulubiony film na DVD chcemy posiadać na swoim „twardzielu” (dysku twardym) bez konieczności ściągania go – no bo w sumie po co ściągać filmy, który mamy już w swojej kolekcji? Oczywiście można skopiować owy film metodą kopiuj/wklej, ale nie ma to sensu bo dalej pozostanie on w formacie DVDRip podczas gdy my chcemy go mieć np. w AVI. W tym celu używa się tzw. Ripperów czyli programów pozwalający nam na zrippowanie filmu na komputer (tzn. zgranie go z płyty konwertując go w czasie rzeczywistym na wybrany format [AVI, MPEG, WMV])) dzięki czemu nawet film, który posiadamy na DVD będzie można bez problemu odtworzyć jako zwykły plik video na komputerze po jego ówczesnym zrippowaniu. Super DVD Ripper jest jednym z najlepszych programów do rippowania filmów ponieważ jest to program wykorzystywany tylko i wyłącznie w powyższym celu. Nie posiada on opcji konwertowania oraz edycji/obróbki filmów dzięki czemu skupiając się wyłącznie na jednej rzeczy, wykonuje ową prawie, że doskonale, a że płatny? (wersja trial pozwala na 6 uruchomień programu) Cóż… za luksus trzeba płacić.